خبرهای فوری پلدشت

پایگاه خبری و اطلاع رسانی خبرهای فوری پلدشت

خبرهای فوری پلدشت

پایگاه خبری و اطلاع رسانی خبرهای فوری پلدشت

خبرهای فوری پلدشت

خبرهای فوری پلدشــــت

طبقه بندی موضوعی

۹ مطلب در خرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است


به گزارش خبرنگار، خبرهای فوری پلدشت: مردم روزه دار شهرستان پلدشت با تحمل هوای گرم یک راهپیمایی بسیار پرشور و دیدنی آفریدند و با سر دادن شعارهایی مانند مرگ بر اسرائیل و آمریکا بیزاری خود را از استکبار جهانی و کودک کشی و جنایت های شیطانی مانند آمریکا ابراز نمودنداین مراسم ابتدا از جلو مسجد جامع شهرستان پلدشت شروع و در میدان امام حسین با سخنرانی مسئولین و و قرائت قطع نامه و آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل به پایان رسید/ انتهای پیام 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ خرداد ۹۷ ، ۱۳:۴۸


این بار هم مردم با ایمان و مومن شهرستان با حضور پرشور خود یک شب با شور و حال معنویت آفریدند


این مراسم همراه با خواندن دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن به سر برگزار شد

این مراسم همراه با عزاداری شهادت امام علی (ع) و پذیرایی بود

خبرهای فوری پلدشت التماس دعا و قبولی عبادات


بخش فرهنگی خبرهای فوری پلدشت


/انتهای پیام 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ خرداد ۹۷ ، ۰۴:۰۲

دشمن می‌داند که اگر یکی بزند، ده‌‌تا می‌خورد


1- ساخت موشک های گوناگون و اقتدار موشکی موجب ایجاد امنیت در کشور است؛ همین شهر تهران روزگاری در زیر آتش موشک های شبانه روزی دشمن می‌سوخت، خانه ها خراب می‌شد انسان‌ها کشته می‌شدند، شهرهای دیگر مثل اهواز و دزفول که جای خود دارد، ما وسیله دفاع نداشتیم و مجبور بودیم که دست روی دست بگذاریم، امروز جوانان ما کاری کردند که ما به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل شده ایم و دشمن می‌داند که اگر یکی بزند، ده‌‌تا می‌خورد


دروغ است که می‌گویند اگر همین برجام معیوب نباشد، جنگ می‌شود


2- امروز برخی در کشور درصدد این هستند که یک شکل معیوب از برجام را به کشور تحمیل کنند، یک عده‌ای در داخل می‌گویند این نشود، جنگ می‌شود، نه آقا! این دروغ است، این تبلیغ به نفع دشمن است.


برنامه قطعی دشمنان: ایجاد آشوب در کشور


3- برنامه قطعی دشمنان این است که در کشور آشوب به پا کنند، اما سر آنها به سنگ خواهد خورد کما اینکه تا حال هم خورده است؛ نقشه دشمن این است که از مطالبات مردمی، سواستفاده کنند؛ ممکن است در یک شهر یا نقطه ای از کشور مطالبه ای داشته باشند و جمع بشوند، دشمن در یک چنین مواردی نقشه می‌کشد و اشرار و انسان های خبیث به تعداد معدود را وارد اجتماعات می کنند تا اجتماعات را به حرکت آشوبگرانه تبدیل کنند تا کشور را بدنام کنند و این نقشه دشمن است.


"خواب آشفته"


4- از برخی حرف‌های بعضی از دولت‌های اروپایی اینجور بر می‌آید که توقع دارند ملت ایران هم تحریم‌ها را تحمل کند و هم از فعالیت هسته‌ای خود دست بکشد و محدودیت‌ها را ادامه دهد. من به این دولت‌ها می‌گویم بدانند که این خواب آشفته تعبیر نمی‌شود.


"حبس هسته‌ای"


5- ملت و دولت ایران تحمل نمی‌کند هم تحریم شود و هم "حبس هسته‌ای" باشد. سازمان انرژی هسته‌ای موظف است سریعا آمادگی لازم برای رسیدن به 190 هزار سو را فعلا در چارچوب برجام فراهم کند و برخی مقدمات دیگر را که رئیس‌جمهور دستور داده از فردا آغاز کند.


وای از این همرهان سست کمربند!


6- در جبهه‌ی مخالفین امام، ناکثین یعنی بیعت‌شکنان، همان همرهان سست‌کمربند بودند؛ وای از این همرهان سست کمربند


همان راه امام را مو به مو دنبال کرده ایم


7- ما بعد از امام همان راه امام را مو به مو دنبال کرده ایم و انشالله دنبال خواهیم کرد. دچار انفعال و ضعف نمی شویم و به حول وقوه الهی، در برابر زیاده خواهی و زورگویی بیگانگان و دشمنان می ایستیم، هیجان زده و احساسی تصمیم نمی گیریم و به جای متن به حاشیه هایی که برای ما می سازند، معطل نمی شویم و اولویت ها را تشخیص می دهیم و به توانایی مردم و جوانان اعتماد می کنیم و به دشمن مطلقا اعتماد نمی کنیم


"نه ملت را شناختند و نه نظام را"


8- امروز، نقشه دشمن فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی است؛ هدف هر سه نوع فشارهای دشمنان، سیطره بر کشور عزیز ما ایران است همچنانی که بر کشورهای بدبخت و روسیاه منطقه تسلط دارد. فشار اقتصادی و تحریم، جلوگیری از همکاری کشورها در حوزه اقتصادی با ما است؛ با فشار اقتصادی و تحریم می خواهند ملت ایران را به ستوه بیاورند تا نظام اسلامی ناچار بشود، تسلیم زورگویی های آنها بشود، نه ملت را شناختند و نه نظام را شناختند.


امام مقابل صحابه قدیمی خود ایستاد


9- امام در برابر آمریکا مثل کوه ایستاد. در برابر فتنه‌های داخلی حتی در برابر شاگرد و صحابه قدیمی خود به خاطر اینکه رفتار او را بر خلاف حق مشاهده می‌کرد، بدون هیج ملاحظه‌ای ایستاد.


پیام به جوانان عرب زبان: برای آزادی کشورهای‌تان آماده شوید


10- شما جوانان عرب، امروز ملت‌هایتان به شما امید بسته‌اند، خود را برای روزی که کشورهایتان از نعمت آزادی و استقلال بهره‌مند شوند آماده کنید.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۵ خرداد ۹۷ ، ۱۴:۱۱


این روزها در شهرستان پلدشت به صورت متوالی چند روز است که باران می بارد که این نشانه ای از گشوده شدن در های نعمت الهی بر سر مردم شهرستان پلدشت است که نعمتی بسیار زیبایی است و جای شکر دارد۱۳۹۷/۰۳/۱۴ بعد از ظهر امروز هم این نعمت الهی چندین ساعت شروع به بارش کرد این بارش همراه با پدیدار شدن رنگین کمان بود که زیبایی بارش را چند برابر کرد


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ خرداد ۹۷ ، ۱۸:۴۰


با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوارم به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص و به سوی جایگاه ابدی سفر می کنم و به دعای خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خدای رحمان و رحیم می خواهم خدمت قصور و تقصیر بپذیرد و از ملت امیدوارم از عذرم در کوتاهی ها و قصور و تقصیر ها بپیذرند و با قدرت و تصمیم اراده به پیش روند و بدانند که با رفتن یک خدمتگزار در سد آهنین ملت خللی حاصل نخواهد شد که خدمتگزاران بالا و والاتر در خدمتند و الله نگهدار این ملت و مظلومان جهان است.


والسلام علیکم و علی عبادالله صالحین و رحمه الله و برکاته ۲۶ بهمن ۱۳۶۱، ۱ جمادی الثانی ۱۴۰۳ روح الله الموسوی الخمینی (بخش تولید محتوا و فرهنگی خبرهای فوری پلدشت) 

/انتهای پیام 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۹۷ ، ۱۳:۰۲


به نقل از پایگاه خبری و تحلیلی آراز سسی:

رییس جمعیت هلال احمر پلدشت از خسارت سیل به ۱۰باب ساختمان و مزارع کشاورزی در روستاهای پلدشت خبر داد.


صادق علیزادگان در گفگو با خبرنگار آراز سسی با اشاره به وقوع سیل در برخی از روستاهای پلدشت گفت: شامگاه چهارشنبه در پی بارش شدید باران، سیل در روستاهای پیله سوار و ساختمان پلدشت جاری شد.


وی تصریح کرد: سیل حوالی ساعت ۲۰:۳۰ روز چهارشنبه در این ۲ روستا جاری و تا ساعت ۲۳ ادامه یافت.


رییس جمعیت هلال احمر پلدشت با اشاره به این اینکه ۱۰ باب ساختمان در روستای پیله سوار دچار خسارت شده است، افزود: امداد رسانی و ارائه خدمات از لحظات اولیه سیل آغاز شده و همچنان ادامه دارد.


به گفته وی خسارت وارد شده برای ۱۰ باب ساختمان حدود ۵۰۰میلیون تومان برآورد شده و خسارت های کلی به محض تکمیل اعلام می شود.


/ انتهای پیام 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ خرداد ۹۷ ، ۱۲:۰۷

رودخانه ارس


رودخانه ارس در سال ۱۸۱۳ میلادی در پی عهدنامه ترکمنچای به عنوان مرز ایران و روسیه برگزیده شد


اَرَس(در ترکی آذربایجانی:آراز و Araz - در زبان ارمنی:آراکس، Արաքս) نام رودخانه‌ای نسبتاً پرآب و خروشان است که از کوه‌های بینگول منطقه آناتولی ترکیه سرچشمه می‌گیرد. رود آرپا در نزدیکی مرز ترکیه وارمنستان به رود ارس می‌ریزد و سپس مرز مشترک نخجوان را بطول ۱۱ کیلومتر ترسیم کرده و پس از گذر از مرز ایران و نخجوان، از مرز میان ایران و ارمنستان عبور کرده و دوباره مرز مشترک میان ایران و جمهوری آذربایجان را شکل داده و در منتهی‌الیه شمالی استان اردبیل (شهرستان پارس‌آباد) وارد جمهوری آذربایجان شده و به رودخانه  کورا  می‌ریزد. این رود ۱۰۷۲ کیلومتر طول دارد و از طولانی‌ترین رود داخلی ایران، یعنی کارون طولانی‌تر است.

رودخانه ارس


رودخانه ارس در سال ۱۸۱۳ میلادی در پی عهدنامه ترکمنچای به عنوان مرز ایران و امپراطوری روسیه برگزیده شد و تمامی مناطق شمال این رود از ایران جدا و به خاکروسیه افزوده شد.


 بعدها ایران و اتحاد شوروی با همکاری همدیگر سدی در ناحیه پلدشت به نام سد ارس بنا کردند. سپس سد خدا آفرین به صورت مشترک با جمهوری آذربایجان بر روی رود ارس احداث شد. هم‌اکنون سدقیز قعله ‌سی به صورت مشترک با جمهوری آذربایجان بر روی رود ارس احداث می‌شود. بر روی ارس تا کنون پنج پل نیز ساخته شده‌است که عبارتنداز: پل آهن جلفا، پل شوسه جلفا، پل پلدشت، پل خدا آفرین و پل نوردوز در مرز ارمنستان.


مشخصات/انتهای پیام 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ خرداد ۹۷ ، ۱۷:۵۵

     


خرمشهر، شهر استقامت، پایداری و خون، در ساعت ۲ بعد از ظهر روز ۳ خرداد ۱۳۶۱ پس از ۳۴ روز نبرد بی‌امان، به طور کامل از اشغال نظامیان عراق خارج شد.آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ صورت گرفت. این عملیات توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران (به فرماندهیعلی صیاد شیرازی) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (به فرماندهی محسن رضایی) انجام گرفت. فتح خرمشهر بازتاب جهانی داشت و  با از دست دادن خرمشهر از نظر سیاسی تکیه‌گاهش را برای مذاکره از دست داد. این واقعه از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته می‌شود. به همین دلیل از آن روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می‌شود. شورای عالی انقلاب فرهنگی سوم خرداد را به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تقویم رسمی ایران نامگذاری کرده‌است./انتهای پیام

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۲ خرداد ۹۷ ، ۱۹:۳۰


بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله وانا الیه راجعون


إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ


خبر رحلت عالم مجاهد و منادی اخلاق و تقوا ، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج غلامرضا حسنی نماینده سابق ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه موجب تاثر و تالم فروان گردید.

خدمات ارزشمند و ماندگار این عالم بزرگ در طول عمر پر برکت خود به جهان اسلام ، عالم تشیع و همچنین بیش از نیم قرن مجاهدت نستوه چریکی ایشان در دوران پیش از انقلاب و سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی برای تثبیت نظام اسلامی فراموش شدنی نیست.

این ضایعه را به حضور مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی ، جامعه روحانیت و پیروان راستین حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه ، شیعیان اهل بیت(علیهم السلام) و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می کنم واز درگاه خدواند بزرگ برای ایشان رحمت واسعه و همجواری با ائمه اطهار(ع)و برای عموم باز ماندگان صبر و اجر؛ مسالت دارم


وحید طالبی، امام جمعه شهرستان پلدشت

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۱ خرداد ۹۷ ، ۱۴:۲۵