خبرهای فوری پلدشت

پایگاه خبری و اطلاع رسانی خبرهای فوری پلدشت

خبرهای فوری پلدشت

پایگاه خبری و اطلاع رسانی خبرهای فوری پلدشت

خبرهای فوری پلدشت

خبرهای فوری پلدشــــت

طبقه بندی موضوعی

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۷ ثبت شده است

ماه شعبان، ماه رسول خدا

 


شعبان ماه شریفی است و آن ماه من است، حاملان عرش آن را بزرگ می‌شمارند و حق آن را می‌شناسند، آن ماهی است که در آن همچون ماه رمضان، روزی بندگان زیاد می‌شود.


 رسول‌ خدا محمد مصطفی(ص) می‌فرماید: شعبان ماه شریفی است و آن ماه من است، حاملان عرش آن را بزرگ می‌شمارند و حق آن را می‌شناسند، آن ماهی است که در آن همچون ماه رمضان، روزی بندگان زیاد می‌شود.


حجت‌الاسلام سید حسن هاشمی جزی، مدیرگروه اخلاق مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی به مناسبت فرا رسیدن ماه شعبان ماه پیامبر خدا(ص) و ماه آماده شدن برای میهمانی خدا یادداشتی نوشته که در پی می‌آید:*فضیلت ماه شعبان


شعبان ماه بسیار شریفى است و به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللهِ عَلِیهِ وَآله منسوب است و آن حضرت این ماه را روزه مى‌گرفت و به ماه رمضان وصل مى‌کرد و مى‌فرمود: شعبان، ماه من است هر که یک روز از ماه مرا روزه بگیرد، بهشت برای او واجب می‌شود و از حضرت صادق علیه‌السلام روایت شده است که چون ماه شعبان فرا می‌رسید، امام زین العابدین علیه‌السلام اصحاب خود را جمع مى‌کرد و مى‌فرمود، اى اصحاب من مى‌دانید این چه ماهى است؟ این ماه شعبان است.


حضرت رسول صلى الله علیه وآله مى‌فرمود: شعبان ماه من است، پس در این ماه براى جلب محبت پیغمبر خود و براى تقرّب به سوى پروردگار خود روزه بدارید، به حقّ آن خدایى که جان علىّ بن الحسین به دست قدرت اوست، سوگند یاد مى‌کنم که از پدرم حسین بن على علیهماالسلام شنیدم که فرمود، شنیدم از امیرالمؤمنین علیه السلام که هر که روزه بگیرد در ماه شعبان، براى جلب محبّت پیغمبر خدا و تقرّب به سوى خدا؛ خداوند او را دوست می‌دارد و در روز قیامت کرامت خود را نصیب او می‌گرداند و بهشت را براى او واجب می‌کند.


سپس امام صادق علیه السلام چنین گفت: امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرمود: از هنگامی که شنیدم منادی رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم در ماه شعبان ندا داد، روزه شعبان از من فوت نشد و تا زمانی که زنده هستم، به خواست خداوند از من فوت نخواهد شد.


بنا بر آنچه در شماری از متون روایی وارد شده، پیامبر اکرم (ص) در یکی از سال‌ها، به هنگام آغاز این ماه خطبه‌ای خواندند و مردم را نسبت به شرافت این ماه آگاه فرمودند.


در بحارالانوار قسمت‌هایی از این خطبه چنین آمده است: شعبان ماه شریفی است و آن ماه من است، حاملان عرش آن را بزرگ می‌شمارند و حق آن را می‌شناسند، آن ماهی است که در آن همچون ماه رمضان، روزی بندگان زیاد می‌شود و در آن بهشت آذین بسته می‌شود و این ماه را شعبان نامیده‌اند، زیرا در آن ارزاق مومنان تقسیم می‌شود و آن ماهی است که عمل در آن چند برابر می‌شود و کار نیکو هفتاد برابر ثمره می‌دهد.


بنا بر آنچه در حدیثی دیگر که در وسایل الشیعه به آن اشاره شده، ماه شعبان، ماهی است که: «در هر پنجشنبه آن، آسمان‌ها زینت بسته می‌شود و فرشتگان به دعا می‌پردازند که پروردگارا! آن‌کس را که در این ایام روزه بدارد، ببخشای، و دعایش را اجابت فرمای. پس هر کس که در روز اول شعبان دو رکعت نماز گزارد و در هر رکعت آن یک‌مرتبه سوره حمد و یکصد مرتبه سوره توحید را بخواند و بعد از نماز نیز یکصد مرتبه صلوات بفرستد، خداوند تمامی حاجت‌های دینی و دنیایی او را اجابت می‌فرماید.


همچنین در حدیثی دیگر که در وسایل‌الشیعه، بحارالانوار و مصباح المتهجد اشاره شده در خصوص فضیلت ماه شعبان آمده است: «خداوند به ذات مقدس خود سوگند خورده است که هر کس را در این ماه به او پناه برده و از او درخواست کند، از رحمت خود محروم نکند.»


در فضیلت و اعمال ماه شعبان از امام جعفر صادق(ع) روایت است که چون ماه شعبان داخل مى‌شد، حضرت امام زین العابدین(ع) اصحاب خود را جمع مى‌کرد و مى‌فرمود: اى گروه اصحاب من! مى‌دانید این چه ماهى است، این ماه شعبان است و حضرت رسول (ص) مى‌فرمود: شعبان ماه من است، پس در این ماه روزه بدارید، براى محبت پیغمبر خود و براى تقرب به سوى پروردگار خود، به حق آن خدایى که جان على بن الحسین به دست قدرت اوست، سوگند یاد مى‌کنم که از پدرم حسین بن على(ع) شنیدم که فرمود شنیدم از امیرالمؤمنین(ع) که هر که شعبان را  روزه دارد، براى محبت پیغمبر خدا و تقرب به سوى خدا، خدا او را دوست دارد و نزدیک گرداند او را به کرامت خود در روز قیامت و بهشت را براى او واجب گرداند./انتهای پیام 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ فروردين ۹۷ ، ۱۷:۵۰

 کار شایسته فرهنگی جمعیت هلال احمر شهرستان پلدشت با جمعی از همشهریان طبیعت دوست با شعار "من طبیعت را دوست دارم"

(پاک سازی پسماند ها از طبیعت شهرستان پلدشت با همکاری جمعی از نیروهای جمعیت هلال احمر شهرستان و همشهریان)

به گزارش خبرهای فوری پلدشت ؛ محیط زیست، میراث مشترک بشریت بوده و حفظ حقوق محیط زیست، ضرورتی ملی و بین المللی است با این وجود اغلب گمردم با طبیعت نامهربان هستند.

رفتار کنونی برخی انسان ها با این موهبت رایگان خدادادی از سر انصاف نبوده و تخریب و آلوده کردن طبیعت و ریختن زباله در آن بلایی است که رفع آن، همتی وافر می خواهد.


پسماند به ویژه بحث پلاستیک ها در طبیعت بسیار جدی شده است و حتی اکنون حجم زیاد پلاستیک در دریاها و اقیانوس ها نگرانی هایی را به همراه داشته و رهاسازی پلاستیک در محیط طبیعی علاوه بر اینکه چهره زیبای طبیعت را زشت می‌کند آثار تخریبی فراوانی هم برای محیط زیست دارد که در این زمینه نیاز به مشارکت تمام اقشار جامعه در مدیریت پسماند و فرهنگ‌سازی آن وجود دارد.


فرهنگ‌سازی برای حفظ محیط زیست جزو وظایف ذاتی رسانه‌ها است بدین منظور همزمان با روز جهانی محیط‌زیست، برنامه پاکسازی طبیعت توسط امدادگران ونجاتگران،داوطلبان،غنچه های هلال  حافظ محیط زیست شهرستان پلدشت  در محل"تالاب عرب گلی  و پارک آراز ،مدرسه حضرت زینب(س)" با هدف فرهنگ سازی حفاظت محیط زیست با شعار "من با طبیعت هستم" برگزار شد.

صادق علیزادگان رئیس جمعیت هلال احمر پلدشت  اضافه کرد: دوستداران طبیعت با این اقدام مناسب فرهنگی، کار نیروهای خدمات شهری شهرداری را آسان کرده اند و امیدواریم در زمینه تفکیک زباله از مبدا نیز همت شهروندان شاهد باشیم.

/ انتهای پیام 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ فروردين ۹۷ ، ۱۷:۴۶

فرمانده هنگ مرزی ماکو

فرمانده هنگ مرزی ماکو از کشف ۳۶ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در مرز بازرگان خبر داد.

سرهنگ شیرزاد حاجی زاده در گفتگو با خبرنگار، خبرهای فوری پلدشت با اشاره به کشف مواد مخدر گفت: ماموران مرزبانی ماکو در حراست از مرزهای کشور و مبارزه با قاچاق، همزمان با تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی مقادیر مواد مخدر از نوع تریاک به ارزش بیش از ۱ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال کشف و ضبط کردند.

 

وی تصریح کرد: این محموله که در یک تریلر در حال انتقال بود، طی یک اقدام عملیاتی و به موقع شناسایی و کشف شد.

 

فرمانده هنگ مرزی ماکو افزود: در پی این اقدامات ۱ دستگاه خودرو تریلر توقیف و ۱ نفر متهم دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

 

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ فروردين ۹۷ ، ۱۲:۰۰
فرمانده ناحیه مقاوم

اعزام دومین کاروان راهیان نور پلدشت

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت از اعزام کاروان راهیان نور پلدشت در قالب کاروان خانوادگی به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد.

سرهنگ پاسدار مقصود داوری در گفتگو باخبر نگار، خبرهای فوری پلدشت گفت: کاروان اعزامی با حضور ۴۵ نفر از بسیجیان و عوامل اجرایی، در قالب ۱دستگاه اتوبوس عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

 

وی تصریح کرد: راهیان نور جنوب کشور با هدف آشنایی جوانان با فعالیت های عملیاتی، تبیین ارزش های دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد خاطره شهداء صورت می گیرد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت افزود: نسل جوان تشنه معرفت پاک و اصیل جبهه و جنگ است.

 

اعزام دومین کاروان راهیان نور پلدشت

/ انتهای پیام 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ فروردين ۹۷ ، ۱۱:۴۹